League
3A
3A
sch:O
O'Dea Fighting Irish
802 Terry Ave
Seattle, WA   98104

Boys

Baseball
Basketball
Boys Lacrosse
Football
Golf
Soccer
Swim & Dive
Tennis
Track
Wrestling
X-Country
Post Season Search Login | Register | Contacts
Boys Cross Country
Metro -
   Conf.  Overall
 WLWL
Bainbridge0000
Ballard0000
Bishop Blanchet0000
Chief Sealth0000
Cleveland0000
Eastside Cath0000
Franklin0000
Garfield0000
Ingraham0000
Lakeside0000
Nathan Hale0000
O'Dea0000
Rainier Beach0000
Roosevelt0000
Seattle Prep.0000
West Seattle0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Thursday, Oct 19
1:15 PM
West Seattle
Seattle Prep.
Roosevelt
Rainier Beach
O\\\'Dea
Nathan Hale
Lakeside
Ingraham
Holy Names Acad
Garfield
Franklin
Eastside Cath
Cleveland
Chief Sealth
Ballard
Bainbridge
Bishop Blanchet *


ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Boys Cross Country Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Seattle Prep. Opponent  
* Wed, Sep 13 Ingraham Host @ Lwr Wdland Park
Seattle Prep. 88 Ingraham (Host) 73
Cleveland 186
Franklin 25
Nathan Hale 43
West Seattle 151
* Wed, Sep 20 Ballard Host @ Lincoln
Seattle Prep. 15 Ballard (Host) 15
Cleveland 15
Franklin 15
Holy Names Academy 15
Lakeside 15
O'Dea 15
* Thu, Sep 28 Seattle Prep Host @ Lwr Wdland
Seattle Prep. 15 Cleveland 134
Chief Sealth 130
Garfield 54
Ingraham 79
* Wed, Oct 11 Bishop Blanchet Host @ Lwr Wdland
Seattle Prep. Bishop Blanchet (Host)
Bainbridge
Eastside Catholic
Holy Names Academy
Lakeside
O'Dea
        Lakeside co-host

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Thu, Oct 19 Metro Championship Meet @ Lwr Wdland
Bishop Blanchet (Host)
Bainbridge
Ballard
Cleveland
Chief Sealth
Eastside Catholic
Franklin
Garfield
Holy Names Academy
Ingraham
Lakeside
Nathan Hale
O\\\\\\\'Dea
Rainier Beach
Roosevelt
Seattle Prep.
West Seattle
1:15 PM Away
        JV Boys (frosh/soph) 1:15, JV Boys (Jr/Sr) 1:45, JV Women 2:15, JV Women (top 14) 4:40, JV Men (top
Sat, Oct 28 Sea-King 2 Championship Meet @ Lake Samm Park
Bishop Blanchet (Host)
Bainbridge
Ballard
Cleveland
Chief Sealth
Eastside Catholic
Franklin
Garfield
Holy Names Academy
Ingraham
Lakeside
Nathan Hale
O\'Dea
Rainier Beach
Roosevelt
Seattle Prep.
West Seattle
2:00 PM Away SammStPk

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Nov 4, 2:00 PMState Cross Country Championships at Sun Willows Golf Course
 

Copyright 2007-2016 MetroLeagueWA.org
Advertising Privacy Policy