League
3A
3A
sch:O
O'Dea Fighting Irish
802 Terry Ave
Seattle, WA   98104
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Boys Lacrosse
Football
Golf
Soccer
Swim & Dive
Tennis
Track
Wrestling
X-Country
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Silver Sponsor
Girls Swim
 LeagueOverall
 WLTWLT
Franklin200200
Roosevelt100100
Lakeside100100
Ingraham100100
Bainbridge100100
Ballard100100
Holy Names Acad100100
Cleveland000000
West Seattle010010
Chief Sealth010010
Lincoln (Seattle)010010
Eastside Cath010010
Garfield010010
Seattle Prep.010010
Nathan Hale010010
Bishop Blanchet010010


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Friday, Sep 20
4:00 PM
Garfield
Chief Sealth *


SWPool
4:00 PM
Cleveland
Franklin *


RBPool
4:00 PM
Garfield
West Seattle *


SWAC
4:00 PM
Bainbridge
Roosevelt *


Evans
4:00 PM
Holy Names Acad
Seattle Prep. *


Seattle Un
4:00 PM
Lincoln (Seattle)
Bishop Blanchet *


QueenAnn
4:00 PM
Ingraham
Ballard *


Balrd Pl
6:30 PM
Eastside Cath
Nathan Hale *


Balrd Pl
Saturday, Sep 21
Time TBD
Catholic Schools Invitational
Holy Names Acad
Bishop Blanchet
Kennedy Catholic *


Olympic Vi
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Girls Swim Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Seattle Prep. Opponent  
* Fri, Sep 13 Seattle Prep. 54 Bainbridge 126

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Fri, Sep 20 Holy Names Academy
4:00 PM Home Seattle Un
* Fri, Sep 27 Ballard
4:00 PM Away Balrd Pl
* Fri, Oct 4 Roosevelt
4:00 PM Home QueenAnn
* Fri, Oct 11 Eastside Catholic
4:00 PM Away QueenAnn
* Fri, Oct 18 Lakeside
4:00 PM Home QueenAnn
Sat, Oct 19 Metro League 11 Dive Qualifier
Bainbridge (Host)
Bishop Blanchet
Ballard
Bellevue
Bothell
Cleveland
Chief Sealth
Eastside Catholic
Eastlake
Franklin
Garfield
Holy Names Academy
Ingraham
Inglemoor
Interlake
Issaquah
Juanita
Lakeside
Liberty
Lake Washington
Mercer Island
Mount Si
Nathan Hale
Newport
North Creek
Roosevelt
Redmond
Sammamish
Skyline
Seattle Prep.
Woodinville
West Seattle
7:00 AM Away BainbrHS
        Warmup 7am, diving 8-12:30
* Fri, Oct 25 Ingraham
6:30 PM Away Meadowbr

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Nov 1, 3:00 PM2019 Metro Championship Prelims at Snohomish Aquatic Center
 Nov 2, 3:00 PM2019 Metro Championship Championship Finals at Snohomish Aquatic Center
 Nov 8, 2:00 PM2019 SeaKing District 2 Championship Prelims at Mary Wayte Pool
 Nov 9, 9:30 AM2019 SeaKing District 2 Championship - Dive Sessio at Juanita High School
 Nov 9, 7:00 PM2019 SeaKing District 2 Championship Finals at Mary Wayte Pool
 

Copyright 2007-2016 MetroLeagueWA.org
Advertising Privacy Policy