League
3A
sch:Holy Names Academy
Holy Names Academy Cougars
728 21st AVE E
Seattle, WA   98112
Close School Popup

Girls

Basketball
Bowling
Golf
Gymnastics
Soccer
Softball-Fastpitch
Swim & Dive
Tennis
Track
Volleyball
X-Country
3A
sch:O
O'Dea Fighting Irish
802 Terry Ave
Seattle, WA   98104
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Boys Lacrosse
Football
Golf
Soccer
Swim & Dive
Tennis
Track
Wrestling
X-Country
Post Season Search Schools Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Bishop Blanchet Boys Cross Country Schedule
Home   |   Schedule   |   Roster   |   Coaches   |   Photos

Schedule:
Show Transportation

2019-20 Bishop Blanchet Varsity Boys Cross Country Schedule

Regular Season

  Date Bishop Blanchet Opponent Result  
* Fri, Sep 20 Bishop Blanchet and Lakeside co-host @ LW
Bishop Blanchet 18 Bellarmine 100
Eastside Catholic NS
Lakeside 134
O'Dea 77
Seattle Prep. 61
* Wed, Sep 25 O'Dea/HNA co-host @ Magnuson Park
Bishop Blanchet 24 O'Dea (Host) 42
Eastside Catholic 117
Ingraham 75
* Thu, Oct 3 Prep Host @ LW
Bishop Blanchet 24 Seattle Prep. (Host) 52
O'Dea 49
* Wed, Oct 16 Bishop Blanchet/Lakeside co-host at Lower Woodland
Bishop Blanchet 22 Bainbridge 80
Eastside Catholic NS
Holy Names Academy NS
Lakeside 118
O'Dea 115
Seattle Prep. 55
* Thu, Oct 24 Metro Championship Meet
Bishop Blanchet 35 Lincoln (Seattle) 400
Ballard 199
Bainbridge 179
Cleveland NS
Chief Sealth NS
Eastside Catholic NS
Franklin 175
Garfield 180
Holy Names Academy NS
Ingraham 235
Lakeside 269
Nathan Hale 178
O'Dea 137
Rainier Beach 370
Roosevelt 130
Seattle Prep. 80
West Seattle 210

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Nov 2, 11:00 AM3A Seaking District Meet at Lake Sammamish State Park
 Nov 9, 2:00 PMState Championship Meet at Sun Willows Golf Course
Schedules are subject to change, please check back frequently

Copyright Notice: Republishing of schedules in any form is subject to site copyright policy

Copyright 2007-2016 MetroLeagueWA.org
Advertising Privacy Policy